Pielgrzymka do Piekar

W miniony piątek pielgrzymowaliśmy do Piekar Śląskich. Uczestniczyliśmy w Eucharystii na której serdecznie przywitał nas ks Tomasz Nowak. Po mszy zwiedziliśmy muzeum. Nie zabrakło też czasu na dobrą kawę i ciastko. 🙂 Ks Tomasz oprowadził nas po pięknych miejscach znajdujących się na terenie parafii. Po obiedzie wracaliśmy już do domu 🙂 Dziękujemy wszystkim, którzy uczestniczyli w Pielgrzymce 🙂

Życzenia Wielkanocne

Zbiórka „Tak pomagam”

W dniach 9-10 marca 2018 roku (piątek-sobota) Caritas Polska we współpracy z Caritas diecezjalnymi zorganizuje w supermarketach 14. zbiórkę żywności pod hasłem „TAK, Pomagam!”. Także nasz ośrodek włącza się w tą akcję. Podczas wielkanocnej zbiórki wolontariusze będą zbierać artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia oraz łatwe w przechowywaniu, które zostaną wykorzystane na posiłki dla naszych podopiecznych w Połomi oraz przekazane osobom potrzebującym. Zachęcamy do wsparcia akcji.

Kulig w Istebnej 20.02.2018

Zimowa pora sprzyja różnym formom aktywności, dlatego korzystając wymarzonej, słonecznej pogody, we wtorek, 20 lutego wybraliśmy się do górskiej miejscowości Istebna na kulig, który w otoczeniu pięknych okoliczności przyrody był niezapomnianym przeżyciem. Nic więc dziwnego, że uśmiechy nie schodziły z naszych twarzy, a po tak wspaniałej przejażdżce nadszedł czas, by nadrobić stracone kalorie. W czasie postoju w lesie, z wielkim apetytem zjedliśmy kiełbaski pieczone na ognisku. Niestety wszystko co dobre ma swój kres i przyszła pora powrotu do domu. Na pewno wspomnienia z tego wyjazdu jeszcze długo będą cieszyć nasze serca. Dziękujemy dyrektorowi za zorganizowanie takiej udanej wycieczki. (N. Danielik)

Pożegnanie karnawału w klubie „Magic”

Taniec jest najlepszym sposobem by wyrazić radość. Dlatego nie zastanawialiśmy się ani chwili i w doskonałych nastrojach 13 lutego, wzięliśmy udział w tegorocznej dyskotece, która odbyła się w zaprzyjaźnionym klubie „Magic” w Krzyżanowicach. Atmosfera jak to bywa na tego rodzaju imprezach była bardzo gorąca za sprawą energetycznej muzyki. Sprawiała ona, że przez cały czas wirowaliśmy na parkiecie i dzięki temu mogliśmy wyzwolić drzemiące w nas pozytywne emocje. Poza aspektem rozrywkowym impreza ta miała na celu integrację z innymi ośrodkami. Dziękujemy za ten wspaniale spędzony czas. (N. Danielik)

BAL KARNAWAŁOWY Czyżowice

W środę, 7 lutego braliśmy udział w BALU KARNAWAŁOWYM w Czyżowicach. Wodzirej Mirosław Kańtor od razu porwał wszystkich do zabawy, a zespół Jack&Band grał dla nas w karnawałowym klimacie. Odbył się również konkurs na najpiękniejsze przebranie, wybraliśmy króla i królową balu, a w przerwie od zabawy mogliśmy wziąć udział w loterii. Jednym słowem emocji w tym dniu nie brakowało. Dziękujemy każdemu kto pomógł w przygotowaniu tegorocznego Balu Karnawałowego. Zapraszamy do galerii zdjęć

Spotkanie opłatkowe w Godowie

Adwent to okres liturgiczny w którym oczekujemy na przyjście Pana Jezusa. Ten czas przepełniony jest dobrocią i życzliwością. Postanowiliśmy więc i my wspólnie spędzić ten czas w gronie osób z ośrodków w Wodzisławiu i Połomi. Nasze tegoroczne spotkanie opłatkowe odbyło się w domu przyjęć „U Dziwokich” w Godowie. Rozpoczęło się ono od przedstawienia „Opowieść Wigilijna” przygotowanego przez dzieci i nauczycielki ze szkoły podstawowej w Radlinie. Następnie składaliśmy sobie życzenia i łamaliśmy się opłatkiem oraz zasiedliśmy do wspólnego suto zastawionego stołu. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w pomoc w zorganizowaniu tego przedsięwzięcia.

08-09/12/2017 – „TAK POMAGAM” Świąteczna Zbiórka Żywności CARITAS

W piątek i w sobotę 08-09 grudnia, odbędzie się kolejna świąteczna zbiórka żywności CARITAS. Zapraszamy do wsparcia akcji. Będziemy wraz z wolontariuszami w„Biedronkach” – Wodzisławiu Śląskim, przy ulicach – Bogumińskiej, 26 Marca, Leszka, Marklowickiej oraz 1 Maja. Zebrana żywność zostanie przekazana najbardziej potrzebującym podopiecznym naszego Ośrodka oraz mieszkańcom naszego powiatu.

27/11/17 – Konferencja „Systemowe możliwości wspierania osób z niepełnosprawnością – dobre praktyki”

W poniedziałek (27.11.2017) odbyła się IV konferencja organizowana przez Ośrodek Św. Hiacynta
i Franciszek pt. „Systemowe możliwości wspierania osób z niepełnosprawnością – dobre praktyki”.
Tematem tegorocznej konferencji były zagadnienia związane z przełamywaniem stereotypów dotyczących domów pomocy społecznej. Konferencja skierowana była do osób niepełnosprawnych, ich rodziców oraz pracowników różnych służb społecznych.
Prelegentami byli dyrektorzy domów pomocy społecznej prowadzonych przez katowicką Caritas, którzy pokazali te placówki, jako miejsca nie tylko opieki, ale przede wszystkim pełne możliwości rozwoju,
aktywizacji i szczęśliwego życia, które może być takie nawet w trudnej sytuacji życiowej. Prelegentem konferencji była także Pani Karolina Końka – kierownik sekcji rehabilitacji wodzisławskiego PCPR-u, która mówiła o prawnych aspektach zdobycia miejsca w domach pomocy społecznej.
Pragniemy serdecznie podziękować wszystkim którzy wzięli udział w konferencji, osobom zaangażowanym,
a także Gminie Mszana, która wsparła ją finansowo w ramach projektu realizowanego wspólnie z Caritas.