Konferencja 27 listopada

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych na konferencję organizowaną przez nasz Ośrodek! To już 27 listopada (poniedziałek) o godzinie 10:00 na Auli Gminnego Ośrodka Kultury w Połomi. Tym razem skupimy wokół tematyki Domów Pomocy Społecznej. Szczegóły na plakacie.

10/11/17 – Przygotowania świątecznych prac

W naszym ośrodku zaczęliśmy już przygotowania świątecznych prac, co jest zapowiedzią zbliżających się kiermaszów o których będziemy informować na bieżąco na naszej stronie.

09/11/17 – Festiwal Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,To Ja”

Teatr jest najlepszą formą przekazu, szczególnie gdy chodzi o ważne tematy, które nas dotyczą. W środę 8 listopada, nasza warsztatowa grupa teatralna, już po raz kolejny, wzięła udział w tegorocznej edycji Festiwalu Twórczości Osób Niepełnosprawnych ,,To Ja”. Cała impreza miała miejsce w Rydułtowskim Centrum Kultury. Spektakl jaki zaprezentowaliśmy opowiadał o tym, jak osoby niepełnosprawne często są postrzegane przez zdrowych ludzi. Nasz występ zyskał bardzo duże uznanie wśród publiczności, czego dowodem były gromkie brawa skierowane w naszym kierunku. Cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. (N. Danielik)

07/11/17 – Dyskoteka i spektakl w Połomi

W poniedziałek oba nasze ośrodki bawiły się wspólnie w Połomii na dyskotece oraz spektaklu teatralnym o tematyce góralskiej. Było to dla nas bardzo radosne doświadczenie, dzięki któremu śmiech oraz dobre humory towarzyszyły nam przez cały dzień. Dziękujemy za wspólną zabawę.

12/10/17 – Pielgrzymka na Jasną Górę

12 października udaliśmy się na wyjątkowa pielgrzymkę na Jasną Górę do Częstochowy. Jest to szczególne miejsce dla wszystkich Polaków i często mówimy, że to tam bije duchowe serce naszego Narodu. O godz. 11.00 wzięliśmy udział w uroczystej Mszy świętej w Kaplicy Cudownego Obrazu, którą sprawował ks. biskup Andrzej Przybylski. W homilii zwrócił uwagę na to, że pomimo trudności, które spotykamy na drodze naszego życia, powinniśmy zawsze za wszystko dziękować Panu Bogu. Po zakończonej Eucharystii zjedliśmy obiad i odmówiliśmy wspólnie modlitwę Anioł Pański, którą poprowadził ks. Paweł Ścibor, nasz duchowy opiekun tego dnia. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się w drogę powrotną i szczęśliwie wróciliśmy do naszych domów z jasnogórskim błogosławieństwem.

13/09/17 – Podwójna wycieczka

Dnia 13 września, korzystając z pięknej pogody, razem z naszymi przyjaciółmi z Połomi wybraliśmy się na podwójną wycieczkę. Najpierw udaliśmy się z wizytą do zagrody żubrów w Pszczynie. Wizyta w tym niezwykłym miejscu wywołała uśmiechy na naszych twarzach, ponieważ z bliska mogliśmy podziwiać żubry, a także inne zwierzęta, takie jak: dziki, sarny, pawie, osły i inne, których na co dzień nie często mamy okazję spotkać. Jednak to koniec atrakcji jakie nas czekały tego dnia. Następnym przystankiem były ogrody Kapias, które mieszczą w Goczałkowicach. Tu także przechadzając się pośród egzotycznych roślin, wypoczywaliśmy podziwiając piękno przyrody.

09/09/2017 – Blues dla niepełnosprawnych

W zeszłym tygodniu, już po raz 12, wzięliśmy udział w „Bluesie dla niepełnosprawnych”. Jak co roku zgromadziliśmy się na terenie ośrodka wypoczynkowego „Olza”, gdzie mogliśmy świetnie się bawić w rytmie bluesowej muzyki w wykonaniu zespołu „Kajetan Drozd Band”. W imprezie brały udział ośrodki z całego województwa śląskiego, a nawet spoza niego, co sprzyjało wzajemnej integracji, wymianą spostrzeżeń i nawiązaniu nowych znajomości. Serdecznie dziękujemy organizatorom za zaproszenie i mamy nadzieję, że spotkamy się znowu za rok.

08/06/17 – XV Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

„You are the champions”! Takimi właśnie słowami rozpoczęła się jubileuszowa bo już XV Olimpiada sportowa dla Osób Niepełnosprawnych. Cała impreza tradycyjnie już, była organizowana na boisku przy Zespole Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Jak przystało na Olimpiadę, był przemarsz uczestników, wciągnięcie flagi, oficjalne przywitanie i otwarcie a następnie to co najważniejsze czyli sportowa rywalizacja w 15 przygotowanych konkurencjach. Dodatkowo były animacje , pokazy a z całego wydarzenia zostanie nagrany film. Serdecznie dziękujemy wolontariuszom za wsparcie oraz publiczności zgromadzonej na trybunach za świetny doping. …Continue reading

24/05/17 – Muzyczny MOST Radlin

W dniu wczorajszym jak co roku odbył się Muzyczny MOST w Radlińskim Centrum Kultury, były śpiewy, tańce i oczywiście jak zawsze świetna zabawa. bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie. Chcielibyśmy także serdecznie podziękować  następującym osobą:  Całemu zespołowi „Tata Sławek”, Pani Emilli Szczypka, Pani Danucie Szczypka, Panu Łukaszowi Obiegły, Panu Dawidowi Holona za zaangażowanie, poświęcony czas na uświetnienie tego muzycznego spotkania. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy. …Continue reading